Permanentný make-up

Permanentný make-up je kozmetická procedúra, ktorá spočíva vo vpravovaní prírodných pigmentov pod kožu do hĺbky 0,3 – 0,6 mm špeciálnym tetovacím prístrojom. V posledných rokoch si permanentný make-up získava čoraz väčšiu popularitu a stáva sa jednoduchým a pohodlným riešením pre ženy, ktoré si želajú byť upravené 24 hodín denne. Pomocou mikropigmentácie dosiahneme zvýraznenie určitých čŕt tváre (obočie, očné linky, kontúry pier) a naopak koriguje drobné nedokonalosti a chybičky krásy. Pre dokonalý efekt je dôležité používať vysokokvalitné tetovacie pigmenty, ktoré zaručia dlhotrvajúci a prirodzený výsledok.

Ako prebieha zákrok?

Pred samotným zákrokom je potrebná prípravná fáza, kedy sa predkreslí doporučený tvar, farebný odtieň a po schválení klientkou sa pristúpi k samotnej mikropigmentácii. Celá procedúra sa vykonáva v lokálnej anestézii a trvá približne 30 – 60 minút. Najnáročnejšie na úpravu sú pery, kde sa najprv tetuje kontúra a potom sa vykonáva aj tieňovanie čím možno dosiahnuť ich optické zväčšenie. Takto upravené pery už nevyžadujú rúž, postačí lesk.

Je permanentný make-up vhodný pre každého?

Permanentný make-up – je univerzálna metóda, vo všeobecnosti bezpečná, nie je však vhodná pre ženy trpiace alergiou, alebo kožným ochorením. Nesmie sa aplikovať na patologicky zmenené miesta kože ani materské znamienka. Rizikom je prítomnosť herpesu.

Starostlivosť po permanentnom make-upe

Po procedúre sa môže vyskytnúť mierny opuch a začervenanie. Na podporu hojenia sa aplikuje hojivá masť a je potrebné tetované miesto chrániť pred vodou, prašným prostredím, 5 - 7 dní, 4 - 6 týždňov sa neodporúča solárium ani sauna. Permanentný make-up sa môže absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr jeden mesiac pred dovolenkou pri mori. Neodporúča sa používať riasenku (ak boli tetované linky), make-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po desiatich dňoch ak boli tetované pery. Po tetovaní očných liniek môžu byť oči mierne podráždené, chladia sa studenými suchými obkladmi.

Ako prebieha hojenie?

Hojenie trvá zvyčajne 6 -7 dní. Po tejto dobe sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva a objaví sa konečný tvar, konečné vyfarbenie bude stabilizované až po mesiaci. Výsledná farba je svetlejšia a prirodzenejšia ako tesne po mikropigmentácii. Po 4 – 6 týždňoch je možné vykonať korekciu ak je potrebná.